در حال بارگیری...


سئو چه اهمیتی دارد؟

حتماً تا کنون اصطلاح سئو را شنیده اید. سئو، داشتن یک استاندارد جهانی برای تهیه و درج مطلب در سایت به منظور جستجوی بهینه و آسان  کالا، خدمات و هر آنچه که مد نظر شماست، می باشد.

سئو به چه معنایی است؟

سئو به معنای بهینه سازی در راستای جستجویِ آسان از طریق موتورهای جستجو و به ویژه گوگل، یاهو و بینگ می باشد و مخفف  جمله (Search Engine Optimization) است. اگر در جرگه صاحبین حرفه خاص و کسب و کار هستید و یا از شبکه های مجازی، به عنوان پایگاهی برای معرفی خود، خدمات و محصولاتتان استفاده می کنید، رعایت سئو، موثرترین راه برای رضایتمندی مخاطبان، افزایش تعداد بازدیدکنندگان، فروش و در نتیجه دستیابی به اهدافتان  می باشد و سایت شما را به یک منبع و مرجع قوی تبدیل  می کند. پس ضروری ست که استانداردهای مورد نظر سئوِ سایت را بیاموزید.
در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم تا از دید مخاطبان، رتبه سایت خود را از نظر کیفی و کمی بالا ببرید. 
سئو به شما کمک می کند تا در غول های بزرگی نظیر گوگل، یاهو، بینگ و دیگر موتورهای جستجو  مطرح شوید و به جایگاه خوبی در آنها دست پیدا کنید. اگر به دنبال این هستید که رتبه سایت خود را بالا برده و به عنوان یک مرجع قلمداد شوید، مطالب زیر را دنبال کنید:

 چرا سئو بودن سایت حائز اهمیت است؟

رعایت اصول سئو و به نوعی کامل بودن و کیفیت محتوای سایتِ شما عامل اصلی، رضایتمندی مخاطب، انتخاب از سوی خواننده و یا مشتری است که به سئو کلاه سفید نیز معروف است.
در لیستِ سایت های مرجعِ بعدی برای مخاطب قرار می گیرید و تعداد بازدید کنندگان سایت شما رو به افزایش می رود که این مهم نیز به سئو کلاه سیاه نیز شهرت دارد.
محبوبیت و کاربردی بودن سایت شما را دو چندان خواهد کرد. 
مدت زمان ماندگاری مخاطب در سایت شما را افزایش خواهد داد.
باعث بهبود رنکینگ و بالا رفتن رتبه سایت شما در بین رقبای دیگر خواهد شد.
زمان و هزینه کسب و کار شما را به صورت چشمگیری مدیریت می کند.

چگونه سایت معمولی  خود را به سایت سئو  تبدیل کنید؟

1) از سئو محلی شروع کنید تا به گستره ملی و بین المللی دست پیدا کنید.

طبق تحقیقات انجام شده، شهرت در بُعد محلی سریع تر شما را به شهرت در بُعد ملی و یا بین المللی تبدیل می کند. پس با تدبیر لازم در ابتدای راه سعی کنید در حوزه شهر و حتی روستای خود رضایتمندی عمومی را جلب کنید و بعد فراتر از آن عمل نمایید. فراموش نکنید "مُشت نمونه خروار است".

2) قابلیت دسترسی از طریق تلفن همراه را تعریف کنید

امروزه مردم ترجیح می دهند با تنها ابزار همراهشان که تلفن همراه است، همه کاری انجام دهند. سایت سئو  قابلیت دسترسی به اطلاعات از طریق تلفن همراه را برای مخاطب فراهم می کند  و این قابلیت به عنوان امتیاز مثبت در جلب رضایتمندی آنان محسوب می شود.
انتخاب حرفه ای و خلاقانه کلمات کلیدی و در کنار آن اختصاص بخشی برای لینک های معتبر تا حد زیادی به اعتبار بخشی حوزه فعالیت شما کمک می کند.

 نتیجه گیری:

در کسب و کار نوین، حضور در دنیای مجازی، شاهکار نیست بلکه ماندگاری آن مهم است. سئو سایت یک روش حرفه ای برای ارزیابی و ارتقاء سطح کمی و کیفی فعالیتتان و جلب رضایتمندی مخاطبان است.