در حال بارگیری...

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟

مقالات

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه چیست؟

ابتدا در خصوص سئو توضیح کوتاهی ارائه می کنیم تا بهتر بتوانید سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه را درک کنید. سئو را می توان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو معنا کرد، هر چه سایت شما قوی تر بهینه سازی شده باشد در موتورهای جستجو در سطوح بالاتری قرار خواهد گرفت در نتیجه آمار بازدید از سایت شما نیز بیشتر خواهد شد.
 

سئو کلاه سفید یا White Hat SEO

سئو کلاه سفید در واقع قسمتی از سئو و بهینه سازی سایت می باشد که متخصصین سئو با استفاده از آن بهترین تکنیک ها و روش ها را به کار می برند تا نتایج مطلوبی حاصل شود. رنگ سفید همیشه نشانه ی صلح، آرامش و... است شاید دلیل نامگذاری سئو کلاه سفید نیز برگرفته شده از همین موضوع باشد زیرا بی ضرر ترین روش هایی است که برای سئو شدن یک سایت به کار برده می شود. روش کار آن اینگونه است که با استفاده از روش های تعریف شده سایت را به بالاترین سطح موتورهای جستجو می رساند بدون این که هیچ گونه مشکل یا خللی برای سایت به وجود بیاید. روش هایی که در سئو کلاه سفید به کار برده می شود هیچ کدام خلاف قوانین سئو نیستند.

سئو کلاه سفید چه اهمیتی دارد؟

لازم است بدانید که رعایت نکردن هر یک از قوانین و اصول سئو مخصوصا سئو کلاه سفید می تواند برای سایت شما مشکلاتی به وجود آورد که متحمل خساراتی خواهید شد حتی این امکان وجود دارد که گوگل سایت شما را جریمه کند. نقطه مقابل این موضوع سایت هایی هستند که تمامی نکات را رعایت کرده اند که در این صورت به بهترین جایگاه در موتورهای جستجو خواهند رسید.

تکنیک های سئو کلاه سفید

o تولید محتوای با کیفیت و استاندارد

o استفاده درست از تگ ها، متا تگ ها و کلمات کلیدی

o به اشتراک گذاشتن محتوای سایت در شبکه های اجتماعی معتبر

o سرعت بارگذاری سایت

o ایجاد بک لینک های طبیعی

o ثبت کسب و کار در نقشه ی گوگل

o استاندارهای ساختاری گوگل ( ریچ اسنیپ)

o طراحی سایت ریسپانسیو ( واکنش گرا)

o طراحی تجربه ی کاربری (UX) خوب برای سایت

 

سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO

سئو کلاه سیاه نیز از دیگر روش هایی است که برای سئو و بهینه سازی سایت استفاده می شود، سئو کلاه سیاه دقیقا برعکس سئو سفید عمل می کند بدین معنا که سئو کلاه سیاه در ابتدای کار به شما کمک خواهد کرد که سایت خود را در موتورهای جستجو به بالاترین سطح برسانید اما قسمت بد ماجرا این است که روش هایی که در سئو کلاه سیاه به کار برده می شود همگی غیر قانونی هستند، همین موضوع باعث می شود که گوگل پس از این که سایت شما را مورد بررسی قرار داد آن را حذف کند زیرا خلاف اصول و الگوریتم های گوگل می باشد.
نکته ی جالب راجع به سئو کلاه سیاه این است که بیشتر روش های آن برای سئو شدن سایت با پرداخت هزینه همراه استو صاحبان سایت ها برای روش های غیرقانونی که در سئو کلاه سیاه وجود دارد و قرار است که روی سایت آن ها اعمال شود باید هزینه هایی را بپردازند.

تکنیک خطرناک سئو کلاه سیاه

در سئو کلاه سیاه روش ها و تکنیک هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توان گوگل را دور زد و به گمراهی کشاند. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد البته اسامی زیر همه ی این روش ها نیست و تنها به ذکر چند مورد از آن ها بسنده کردیم.

o خرید لینک

o کامنت های اسپم

o محتوای کپی شده

o پنهان کردن متن Cloaking

o Doorway Page

o به کار بردن کلمات کلیدی زیاد

o محتوای غیر قابل مشاهده

o بهینه سازی بیش از حد