در حال بارگیری...


سئو چیست؟

در این مقاله سعی داریم شما را با تعریف سئو آشنا کنیم. در ادامه قصد داریم به سوالاتی که ممکن است در جریان مقاله برای شما پیش آید، پاسخ دهیم.

تعریف سئو 

چه ارتباطی میان سئو و موفقیت سایت ها وجود دارد؟

چگونه سایت های کسب و کار اینترنتی از خدمات سئو بهره می گیرند؟

چگونه سئو باعث افزایش کاربران سایت می شود؟

تعریف سئو 

اگر بخواهیم به زبان ساده سئو را تعریف کنیم باید بگوییم که سئو راه کاری برای بالا بردن تعداد کاربران سایت که به واسطه موتورهای جستجو به سایت مورد نظر راه پیدا کرده اند، است. موفقیت در این فرایند تنها با انجام عملیات بهبود بخشیدن به سایت و محتوا آن امکان پذیر می باشد. 
بگذارید کمی تخصصی تر در این باره صحبت کنیم سئو به معنای بهینه سازی محتوا وب سایت در راستای ترقی و پیشرفت آن است. هدف اصلی انجام کلیه فرایندهای ذکر شده، کسب رتبه های برتر در موتور جستجو است.
لازم به ذکر است که این موفقیت ها تنها وابسته به محتوای با کیفیت و با ارزش سایت ها نیست بلکه آنچه برای گوگل مورد اهمیت است، کیفیت محتوا در جهت رفع نیاز کاربران و کسب رضایت آن ها است. در ادامه با پرسش و پاسخ های مربوطه شما را بیشتر با این مفاهیم آشنا می سازیم.
 

چه ارتباطی میان سئو و موفقیت سایت ها وجود دارد؟

همانطور که گفتیم هدف اصلی سئو کسب جایگاهی در صفحات اول گوگل است، اما به این معنا نیست که تاثیر سئو بر روی سایت فقط مختص به موتور های جستجو باشد بلکه برای بهتر دیده شدن سایت در نظر کاربران نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سوالی که ممکن است برای همه پیش آید این است که" چرا وب سایت ها به سئو نیاز دارند؟" برای دریافت پاسخ بهتر است به دلایل زیر توجه کنید.
برتری سایت گام اول در برند شدن شما است.
محتوا با کیفیت، مشتریان هدفمند را جذب میکند.
تعداد بازدیدکنندگان از سایت و کاربران ثابت را افزایش می دهد.
ترافیک سایت و در نهایت میزان فروش بالا می رود.
تاثیر سئو بر روی سایت در مقایسه با تبلیغات گوگل و اینترنتی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.
قرار گرفتن در صدر صفحات گوگل.
این نکته ی مهم را به یاد داشته باشید که با استفاده از سئو می توانید در بلند مدت به موفقیت برسید چرا که بر حسب تجارب به دست آمده، سئو در مقایسه با دیگر بازاریابی ها قادر است سایت شما پررونق تر کند. پس این گزینه کم هزینه را هیچ گاه در رتبه دوم برنامه ریزی هایتان قرار ندهید. آنچه حائز اهمیت می باشد وجود سایت شما در موتور های جستجو است. به زبان ساده تر این موتورها کانال ارتباطی میان شما و کاربران سایت می باشند چرا که مقیاس رتبه دهی آن ها برحسب میزان کیفیت محتوا سایت در پاسخ به نیازهای کاربران است.
 

چگونه سایت های کسب و کار اینترنتی از خدمات سئو بهره می گیرند؟

وجود سئو در سایت باعث می شود سایت مورد نظر به سادگی در دسترس کاربران قرار بگیرد. علاوه بر این سئو تاثیر بسزایی در میزان فروش یک سایت دارد چرا که مشتریان و کاربرانی که در انتخاب سایت های پیشنهاد شده سردرگم هستند به سایت شما معرفی می کند. سئو می تواند کلیه اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات سایت را در محتوا طبقه بندی شده و با کیفیت در اختیار کاربران قرار دهد علاوه بر این با افزایش ترافیک و استفاده از کلید واژه های موثر مخاطبین زیادی را به سمت سایت کسب و کار اینترنتی هدایت کند. نکته قابل تامل این است که تمامی این عملیات با هزینه های بسار کمتر از تبلیغات گوگل و دیگر مارکتینگ ها صورت می گیرد.

چگونه سئو باعث افزایش کاربران سایت می شود؟

در تعریف سئو از کلمه ی بهینه سازی بسیار استفاده می شود، در این مبحث می خواهیم با مفهوم واژه "بهینه ساز" آشنا شویم.  بهینه سازی زمانی رخ می دهد که کاربر با ورد به سایت شما دچار سردرگمی برای یافتن محتوای مورد نیازش نشود. در صورتی که محتوای سایت شما منظم همراه با کلید واژه های مناسب باشد این اطمینان را به کاربر می دهد که راه را اشتباه نیامده است. نتیجه این فرآیند به دست آوردن تعداد زیادی از مشتریان هدفمند بدون پرداخت هزینه های سنگین تبلیغات است. در بیان بازاریابی  بهینه سازی یعنی با افزایش حجم ترافیک و تعداد مشتریان خود، این شما باشید که خریداران محصولات خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که سئو شما را به برندی بی رقیب تبدیل می کند اگر به درستی از اصول پیروی کنید.
 
هدف این مقاله آشنایی شما با تاثیر سئو بر روی سایت و خدمات اصلی آن در جهت بهبود سایت بود، امیدوارم پاسخگو سوالات شما بوده باشد.
 

برای طراحی سایت بر پایه سئو با ما در تماس باشید.