در حال بارگیری...


تعریف دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « تعریف دیجیتال مارکتینگ » آشنا نماییم.

افراد زیادی به کمک شبکه های مجازی کسب و کاری راه اندازی کرده اند و با این شبکه ها برای محصولات و حرفه خود تبلیغات زیادی انجام می دهند، این روش را که توسط شبکه های مجازی و دیگر روش ها اقدام به فروش و معرفی برند خود می کنند دیجیتال مارکتینگ می نامند با ما همراه باشید تا شما عزیزان را بیشتر با تعریف دیجیتال مارکتینگ آشنا نماییم.
سوالاتی که ممکن است درباره تعریف دیجیتال مارکتینگ داشته باشید که به آن ها پاسخ خواهیم داد:
1. دیجیتال مارکتینگ چه معنایی دارد؟
2. روش های دیجیتال مارکتینگ دارای چه انواعی است؟
 
 

دیجیتال مارکتینگ چه معنایی دارد؟

با بالا رفتن تعداد افرادی که در شبکه های مجازی حضور دارند و همینطور اهمیت بالا تبلیغات ، مفهومی به نام دیجیتال مارکتینگ(Digital Marketing)   به وجود آمد. بنابراین هر تبلیغی که در هر کدام از شبکه های مجازی صورت بگیرد در این حوزه قرار می گیرد، ضمن اینکه تنها قرار دادن مطلب در شبکه های مجازی به معنا انجام دیجیتال مارکتینگ نیست بلکه شما باید از شیوه های دیگری نیز نظیر انواع بازاریابی ها و روش های دیگر بهره ببرید تا در زمینه دیجیتال مارکتینگ به موفقیت دست یابید و مخاطبان بسیاری به دست آورید.
 

روش های دیجیتال مارکتینگ دارای چه انواعی است؟

برای موفقیت در این حوزه باید با روش های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید و آن ها را در حرفه خود به کار ببرید. در زیر به این روش ها اشاره کرده ایم:

SEO(Search Engine Optimization)

از مهم ترین روش های دیجیتال مارکتینگ که بسیار هم تاثیر گذار است روش بکارگیری سئو یا SEO می باشد، اگر در سایت خود از سئو استفاده کنید قطعا جزء برترین های گوگل قرار می گیرید و کاربر زمانی که مطلبی را جستجو می کند سایت شما بالا می آید و در نتیجه افراد زیادی با محصولات و حرفه شما آشنا می شوند بنابراین حتما این روش مهم در حوزه دیجیتال مارکتینگ را به یاد داشته باشید.
 

PPC (Pay Per Click)

PPCیک شیوه جدید در تبلیغات و حوزه دیجیتال مارکتینگ است و به معنا این است که فردی که تبلیغات را انجام می دهد فقط در صورتی که بر روی تبلیغ محصولش کلیکی انجام شود باید هزینه آن را پرداخت کند، این شیوه جزء پرطرفدارترین روش های دیجیتال مارکتینگ می باشد.
 

موبایل مارکتینگ (Mobile Marketing)

شیوه دیگری که در دیجیتال مارکتینگ بسیار کارآیی دارد روش موبایل مارکتینگ است. در این روش تبلیغات از طریق مواردی نظیر پیامک، انواع اپلیکیشن و ... انجام می شود و به طور کلی هر موردی که در موبایل به تبلیغ تبدیل شود به روش موبایل مارکتینگ معروف است.
 

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

ایمیل مارکتینگ از روش های قدیمی دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که در آن از طریق ارسال ایمیل به افراد مختلف اقدام به تبلیغات برند خود می کنند.
 

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

دیگر روش تاثیرگذار دیجیتال مارکتینگ روش بازاریابی محتوا است، در این روش با به کار گیری محتوا در مواردی مانند مقاله، فیلم و ... اقدام به جذب مشتری می کنند.
 

بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing)

منظور از بازاریابی درونگرا این است که به تمامی سوالاتی که کاربران برایشان پیش می آید باید صادقانه و باحوصله جواب دهید و با معرفی محصولات خود آن ها را برای خرید ترغیب کنید.
 

بازاریابی پورسانتی (Affiliate Marketing)

روش دیگر دیجیتال مارکتینگ بازاریابی پورسانتی است، در این شیوه تعدادی بازاریاب برای معرفی و تبلیغ محصولات استخدام می شوند و در صورت فروش مقداری پول بابت پورسانت به آن ها داده می شود.
 

بازاریابی شبکه های مجازی (Social Media Marketing)

بازاریابی شبکه های مجازی به SMM هم معروف است، در این روش شما باید محتوا خود را در شبکه های مجازی پرطرفدار قرار دهید تا بتوانید محصولات را شناخته شده کرده و بفروشید.
 

بازاریابی افراد مهم (Influencer Marketing)

بازاریابی افراد مهم نیز بسیار در روش دیجیتال مارکتینگ مهم است، در این روش شما با پرداخت هزینه ای به افراد معروف جامعه اقدام به تبلیغ محصولات خود می کنید، زمانیکه افراد سرشناس از محصولات شما تعریف کنند قطعا فروش آن ها نیز بیشتر خواهد شد.
 
 
 
« سپاس بابت زمانی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید. »