در حال بارگیری...


تجربه کاربری یا  ux چیست؟

بدون تردید همه ما ساعت های متوالی را برای جستجوی خدمات و یا کالای مورد نظرمان صرف کرده ایم.  اهمیتِ موضوع به گونه ای ست که حاضر شده ایم زمان زیادی را در ازای نتیجه مطلوب بفروشیم. از آنجا که در عصر اطلاعات و ارتباطات، استفاده از زمان، برگِ برنده هر فرد در زندگی فردی و اجتماعی محسوب می شود، نیازی به نام تجربه کاربری بوجود آمد. در این مقاله سعی داریم شما را با تجربه کاری یا ux  آشنا کنیم.

آشنایی با تجربه کاربری یا  ux

 Ux  مخفف User Experience و به معنای ارزیابی تجربیات کاربران می باشد. اهمیت این موضوع در اینجا مشخص می شود که شما به کمک این کاربر، علاوه بر ذخیره زمانتان، به راحتی نظرات و پیشنهادات کاربران دسترسی پیدا می کنید و در نتیجه می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
 
 
مواردی را که با کمک تجربه کاربری یا  ux  کاهش می دهید!
 با کمک تجربه کاربری خطاهای کاربری، هزینه های اضافی، دشواری همسویی با تکنولوژی را کاهش می دهید.
مواردی که با کمک ux  افزایش می دهید!
افزایش بازدید مشتری از سایت و به تبع آن افزایش خرید محصول یا خدمات. 
تجربه کاربری چه دستاوردهایی دارد؟
Ux  حوزه وسیعی را در بر می گیرد، این امکان برای شما فراهم می شود که بر روی چگونگی طراحی تعاملی، کاربرد پذیری، سطح دسترسی و معماری اطلاعات مندرج در سایت مانور بیشتری داشته باشید.
 
 
 
 

تجربه کاربری از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

تجربه کاری از اجزای ریز و درشتی تشکیل شده که در زیر به مهم ترین اجزای آن اشاره می شود:
 
 

عنوان

چیستی و چگونگی کاربرد

طراحی تعاملی

در این بخش که به تعیین راه های ارتباط با محصول و  خدمات اختصاص دارد، استفاده از رنگ های خاص برای  تقسیم فعالیت کاری، استفاده ازالمان های مفهومی و افزایش  سرعت بارگذاری سایت و از همه مهم تراز اهمیت بسزایی  برخوردار است.

کاربرد پذیری

این آیتم به آموزش پذیری، امنیت، امکانات و کارایی سایت  اختصاص دارد.

هدفمندی محتوا

تولید و انتشار محتوای سایت به می بایست به صورت  هدفمند انجام گیرد چرا که نوع محتوا و زمان انتشار ارتباط  مستقیمی با یکدیگر دارند، که نقش تجربه کاربری در میزان  شناخت قوانین و چارچوب ها مشخص می گردد.

معماری اطلاعات

نحوه چیدمان و دسته بندی اطلاعات یکی از مهم ترین  اقداماتی ست که توسط تجربه کاربری این بخش انجام می  شود.  معماری اطلاعات، حکم راهنمای سایت را دارد.

 
 

تجربه کاربری را چه کسی مدیریت می کند؟

با توجه به گستره بالای تجربه کاربری، این بخش توسط متخصصین عمومی و خصوصی مدیریت می شود.
متخصص عمومی ((Generalist  فردی ست که بر روی چند حوزه را در سطح عمومی اشراف دارد و آن را کنترل می کند و باالعکس کاربر تخصصیSpecialist) ) فردی ست که روی یک حوزه به صورت ویژه و تخصصی تمرکز می کند.

نتیجه گیری:

تجربه کاربری یا  ux از مهم ترین ابزار های کاری نوین و جزء ناگسستنی مدیریت سایت شما به شمار می رود و برای حفظ مخاطبین و افزایش تعداد آن ها و فروش محصولات و خدمات می بایست در اولویت کاری مدیران قرار گیرد. این نکته را در نظر داشته باشید که ux خبره سطح کاری شما را در رنکینگ رقبا   تعیین می کند.