در حال بارگیری...

مشاوره و استراتژی

در دنیای توسعه یافته و پرشتاب امروزی، کسب و کارهای مختلف با چالش های جدیدی روبرو می شوند. همچنین کسانی که به فکر راه اندازی کسب و کار و یا توسعه کسب و کار خود هستند نیز باید با چالش های آینده فعالیت خود آشنا باشند.

 

" استراتژی کسب و کار، تدوین مدل های کسب و کار، مخاطب شناسی و شناسایی بازار هدف، مشخص شدن چشم اندازهای کوتاه مدت و بلند مدت، تحقیقات بازار و رقباء، استقرار سیستم های مورد نیاز، استخدام نیروهای متعهد و کاربلد، بررسی مزیت ها و شاخصه های منحصر بفرد کسب و کار، شناخت نقاط ضعف و کمبودها، آموزش های لازم مدیریتی و نیروهای انسانی، تهدیدها و فرصت های کسب و کار، برنامه ریزی و اجرای تبلیغات، بازاریابی و فروش و ... از جمله مواردی است که باید در طرح کسب و کار مشخص گردند."

 

به طور معمول طرح توجیهی کسب و کار و بیزینس پلن می‌تواند قبل از راه اندازی کسب و کار و آغاز پروژه جدید در یک سازمان تدوین شود. همچنین در زمان ورود به بازار جدید و توسعه محصول نیز بهره گیری از طرح توجیهی بسیار اهمیت دارد. در برخی مواقع شرکت ها و صاحبان کسب و کار طرح تجاری را بدون هیچ‌ یک از این دلایل و در راستای افزایش بهره ‌وری و کاهش هزینه‌ ها بازنویسی می کنند.